Obchodní váha. Pomocník do masny a supermarketu

Obchodní váha nebo váha na jídlo je opravdu užitečným pomocníkem třeba do supermarketu. Váha na jídlo je totiž opravdu dokonalá věc na vážení třeba ovoce a zeleniny v supermarketech. Má obvykle výstup na lístky a má vlastní tiskárnu.

Díky tomu si zákazník jednoduše vybere produkt, který momentálně zvážil a vytiskne si lístek, který na ten produkt nalepí. Váha se nemusí používat jenom na ovoce nebo zeleninu. Můžeme zde mít různá semínka nebo prostě jiné potraviny na váhu. Jejich počet ale ubývá, protože si tyto obchodní řetězce spíše nechávají implementovat hmotnostní váhy přímo do pokladen. D9ky tomu se u ovoce a zeleniny nebo u produktů na váhu objevují váhy pouze kontrolní. Váhy gastro mohou být i kuchyňské. Není nutné v nich mít lístky, a tak jsou velice jednoduché a hodně skladné. Proto nám v kuchyni nezaberou příliš místa a je možné s nimi jednoduše manipulovat a přenášet je. S obchodní váhou by to šlo trochu hůř.

Váha na jídlo se ale v obchodních řetězcích za nedlouho stane minulostí.

Je tomu tak proto, že váhy gastro ztratily svoje kouzlo. Hlavní věcí je, že zákazníci neustále vymýšlí, jak je obalamutit. Vložíme do sáčku o pár pomerančů méně a po zvážení tam ještě pár přihodíme. Prostě se snaží ušetřit co nejvíce. To se ale nelíbí obchodním řetězcům, které tímto jednáním okrádají. Oni si sice říkají, že jim to nevadí, když vydělávají miliardy ročně ale pokud by to tak dělali všichni, tak by je to opravdu položilo a díky tomu by zde už nebylo žádné místo, kde by se dali nakupovat potraviny.

Proto se řetězce brání tím, že váhy na jídlo stahují z prodejen a nahrazují je váhami přímo na pokladnách. Díky tomu nám tyto potraviny váží přímo pokladní, a tak jim neodchází zisky kvůli chytrákům. Bohužel ale tato nesnadná manipulace s váhami implementovanými do pokladen je tak problematická, že obvykle vytváří dlouhé fronty u pokladen. Je to sice krok trochu zpátky z pohledu zákazníka ale jiný krok proti úniku zisku prostě ze strany obchodních řetězců nepřipadá v úvahu. Váha na jídlo v masně je oproti tomu stále zachovaná, protože s nimi pracuje jen a pouze obsluha.